SCELET - Hostinné (v Podkrkonoší)

hrající rychlý melodický metal. Základní kámen této kapely položili v roce 1993 Petr Sýs a Petr Vasko. Jelikož rychlá muzika potřebuje rychlého bicmana, vystřídalo se jich na tomto postu hned několik - M.Petrák, V. Buchar, dokonce i P. Vasko tloukl do obrouček s blánou . Zpěvu se ujal P. Nevole a roli druhé kytary zastával M. Stránský. Ale jak už to tak bývá, vojna málem Scelet pohřbila.

 

A tak v r.1994 přichází kytarista Zdeněk Khol a k mikrofonu se s kytarou přesouvá Petr Sýs. Potíže s bubeníky zarazil až v r. 1996 současný motor kapely Roman Zapadlo („Dva šlapáky - to je moje…“, pravil). Téhož roku se kapela vydává do nahrávacího studia (Benas), aby si úplně poprvé vyzkoušela práci ve studiu. Z tohoto třídenního snažení a sbírání zkušeností vznikl první demo snímek s třemi skladbami - Dlouhý čekání, Idiot a Zajetí.

 

V roce 2000 odchází basák P. Vasko a na jeho místo přichází Ruda Řehák, s kterým následně vstupuje do seskupení i klávesista Pavel Patka. Na podzim roku 2001 se tato formace vydává opět do nahrávacího studia Benas, kde natáčí svůj druhý demo snímek obsahující dvě skladby - Pýcha a Úděl psanců. Touto nahrávkou se rozezněly i vlny Českého rozhlasu (Noční Radiožurnál). Kapela se zúčastnila také celostátní soutěže Bítová liga, kde obsadila krásné 4. místo. Na podzim r. 2003 se dokončuje materiál na připravované CD, aby po novém roce mohlo být zahájeno natáčení ve studiu Atol v České Lípě. Křest 1. alba „Labyrint´´ se konal 8.5.2004 v Dolní Kalné v Krkonoších. Kapela doufá, že na takovou akci budou v Krkonoších dlouho vzpomínat. K CD je natočeno promo do kabelové TV a první videoklip k titulní skladbě „Labyrint", který má za sebou již televizní premiéru na TV „Óčko“. V lednu 2006 odchází Hujer a na jeho místo přichází Lída Bartošová. V této sestavě probíhají poslední přípravy na natáčení nového alba "Zít v ozvěnách".

 

 Natáčení této desky začalo o Velikonocích a slavnostní křest proběhl 4.8.2006 v Hostinném. Na tomto albu se objevují první písničky, které jsou zpívané anglicky a také jedna netradiční instrumentální skladba "Swan song" z pera klávesisty Paťana. Na natáčení se podílela řada hostů: Jirka Karpjuk - kytara, Míla Sládek - kytara, Honza Ferles - housle, Jirka Kejzlar - zpěv, Danka Zborníková - zpěv a dvanáctičlenný smíšený pěvecký sbor složený ze zpěváků východočeských kapel.

 

V leťe 2009 odchází Paťan po devíti letech z kapely a na jeho místo nastupuje Lídy kolega z kapely Recycled Indigo bubeník (a teď již i klávesista) Pavel Farský.

 

Dobrá parta kamarádů, kterým tluče srdce trochu rychleji, tak by se dal nazvat SCELET.

 

Současná sestava:

 

Petr Sýs (Sýsák) – kytara, zpěv

 

Zdeněk Khol (Koláč) – kytara, zpěv

 

Roman Zapadlo (Boban) – bicí

 

Pavel Farský - klávesy

 

Lída Bartošová (Lída) – basa, zpěv

Boban
Lída
Koláč
Sýsák
Pavel